sobota, 12 marca 2011

Agencja doradztwa personalnego

                                                Autorem artykułu jest malakretek
 
            Agencje doradztwa personalnego przechodzą teraz duże oblężenie. W związku z kryzysem, a co za tym idzie znacznym bezrobociem, bardzo dużo osób decyduje się na korzystanie z usług takich agnecji. Jednocześnie firmy otrzymując setki CV, decydują się na propozycje agencji doradztwa personalnego.
"http://www.sxc.hu/pic/m/c/ce/celalteber/1287061_businessman_in_the_office_1.jpg"
            Na rynku znajduje się wiele specjalistycznych branż, które zajmują się usługami dla wielu firm. Jedną z takich branż jest doradztwo personalne, które w wielkich firmach sprawdza się doskonale. Jest to złożona praca specjalistycznych agencji, które zajmują się pracownikami, ich zatrudnieniem, szkoleniem miękkim czy też twardym.
             Doradztwo personalne potrafi określić umiejętności jakie są potrzebne na dane stanowisko i co ważne znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko. Firmy te zajmują się także rekrutacją pracowników. Każda taka firma, ma własne bazy pracowników, którzy poszukują pracy, są to przeważnie pracownicy bardziej wyspecjalizowani. Z takiej grupy, zadaniem agencji jest wybór najlepszej osoby. Choć może się wydawać, że "http://www.gppeople.pl/321,rekrutacje-stale.html" rekrutacja pracowników jest prosta, to tak nie jest. Określenie cech osobowych, umiejętności i znalezienie odpowiedniej osoby, wymaga sporej wiedzy i doświadczenia.
             Rekrutacja pracowników na poważne stanowiska jest trudna, dlatego też firmy zlecają to innym agencjom, które wiedzą jak to robić. Agencje zajmują się także szkoleniami pracowników. Poprawiają ich umiejętności, oferują szkolenia miękkie czyli interpersonalne czy też szkolenia twarde, czyli specjalistyczne szkolenia zawodowe. Niektóre agencje zajmują się także całą dokumentacją pracowniczą. Niemalże każda firma korzysta z zewnętrznych firm i ich usług. Jest to ogromne uproszczenie, niż prowadzenie własnego oddziału. Dzięki temu, firma się może skupić na innych ważniejszych działaniach.
---
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz