środa, 16 marca 2011

Gdzie szukać firm oprózniajacych mieszkania?

                                              Autorem artykułu jest malakretek

        Często zdarza sie przypadek w którym dziedziczymy mieszkanie czy dom po zmarłym członku rodziny. Co w tym przypadku zorbić z meblami, sprzętem AGD i ogólniepojętym mieniem które z naszego punktu widzenia jest nieprzydatne? W tym krótkim poradniku postaram sie przybliżyć możliwości i dobór usług.
"http://www.sxc.hu/pic/m/k/ko/konr4d/1125134_transportation.jpg" .
        Dlaczego wiele ludzi ma problem z przeprowadzką z mieszkania w bloku do domku? Przecież zwiększa się najczęściej powierzchnia użytkowa na której możemy rozplanować ustawienie mebli. Otóż sprawa jest banalnie prosta – najczęściej wyprowadzając się z mieszkania zabieram dokładnie wszystkie rzeczy, poczynając od mebli, kanap, na zastawie kuchennej kończąc. Wiele osób nie może pogodzić się z utratą przedmiotów które były obecne w ich życiu od lat, dlatego też zabierają oni swoje drobiazgi do nowego domu, najczęściej narażając się na duże kłopoty z uporządkowaniem bałaganu. Dlatego też większość "http://www.przeprowadzki-lodz.pl/oferta_przeprowadzki_lodz.htm" firm przeprowadzkowych oferuje sowim klientom specjalne usługi opróżniania i likwidacji mieszkań. Co kryje się pod tym złowieszczo brzmiącym stwierdzeniem? Jest to usługa polegająca na opróżnieniu mieszkania z wszystkich znajdujących się w nim mebli, sprzętu AGD czy przedmiotów codziennego użytku które nie zostały zabrane przez właściciela – mówi Tomasz Bielecki, handlowiec firmy przeprowadzkowej "http://www.przeprowadzki-lodz.pl/".
         Większość realizacji tego typu usług przypada na domy osób starszych, mieszkania do remontu czy też ponownego zasiedlenia po śmierci lokatora. Właśnie tych przypadków jest najwięcej.
         Dlaczego warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?
         Oczywiście to pytanie zada sobie każdy deweloper czy właściciel mieszkania, które należy opróżnić. Dojdzie do wniosku, że większość mebli czy sprzętu domowego, może wyrzucić na śmietnik. I tutaj pojawia się problem. Każdy lokator posiada bowiem swoisty limit wywozu śmieci, dodatkowo meble czy inne książki  ilościach przekraczających 200 kilogramów stanowią śmieci wielkogabarytowe. Takie odpady można wyrzucać jedynie do specjalnego pojemnika, który zamawia się w przedsiębiorstwach zajmujących się wywozem śmieci i niestety trzeba za to zapłacić. Porównywalnie ponad 50% więcej niż w przypadku wynajęcia firmy przeprowadzkowej. Dodatkowo, w przypadku wynajmu  kontenera, z miejskiego zakładu usług komunalnych, należy wliczyć koszt tragarzy którzy zajmą się znoszeniem wyposażenia mieszkania. Pamiętaj! W blokowiskach zabronione jest wyrzucanie śmieci i materiałów wielkogabarytowych przez okna. Warto wiec w tym przypadku zobaczyć ofertę tego typu usług w firmie przeprowadzkowej i zastanowić się nad wynajęciem jej do wykonania usługi opróżniania mieszkania. Firmy takie najczęściej mają podpisane umowy z miejscowymi wysypiskami śmieci, gdzie za opłatą mogą zostawić posegregowane odpady.
---
   
Tomasz Gniazdowicz - znany łódzki wiloletni pracownik  przeprowadzkowy, tragarz mebli oraz kierownik ekipy przeprowadzkowej.  Obecnie emerytowany konsultant w firmie Rutkowski "http://www.przeprowadzki-lodz.pl/" Przeprowadzki Łódź oraz Marex Relocation. Doradza w przypadkach naprawde trudnych przeprowadzek -  głównie maszyn, instrumentów muzycznych oraz sejfów.
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

1 komentarz:

  1. Na rynku jest mnóstwo takich firm, jednak nie wszystkie wykonują swoje obowiązki poprawnie http://www.transport-przeprowadzki.waw.pl/

    OdpowiedzUsuń