wtorek, 15 marca 2011

Cała prawda o zwrocie podatku z zagranicy

                                       Autorem artykułu jest Michał  Steciak

        Dla wielu Polaków praca za granicą to nie tylko źródło dochodu, ale także sposób na życie. Pracując w innym kraju należy zwrócić uwagę na to, aby praca jaką podejmujemy była legalna, dzięki temu będziemy mogli starać się o zwrot podatku. Odzyskać podatek można na wiele sposobów.
       Co należy wiedzieć i co jest potrzebne aby rozpocząć zwrot podatku?
Wszędzie tam, gdzie można podjąć pracę za granicą należy zapoznać się z obowiązującymi w danym państwie przepisami i prawem pracy.  Pracownik, który legalnie podejmuję pracę, otrzymuje dokumenty poświadczające ją. Warto więc skrupulatnie i bardzo dokładnie zbierać dokumenty, które wystawia pracodawca lub przesyła urząd podatkowy danego kraju. Na podstawie takich dokumentów możliwe będzie otrzymanie zwrotu podatku, po uprzednim przeprowadzeniu odpowiedniej kalkulacji. Posiadając wszystkie odpowiednie dokumenty można rozpocząć procedurę, dzięki której uzyskamy "http://www.zwrotpodatkow.pl/" zwrot podatku z zagranicy.
      Co można zrobić, aby kwota zwrotu była większa?
Każde państwo ma swoje przepisy i ściśle określone reguły, dzięki którym można ubiegać się o uzyskanie różnego rodzaju ulg i świadczeń. Bardzo ważne jest, aby do dokumentów poświadczających pracę dołączyć także bilety za przejazdy, rachunki za wynajem lokalu i inne. To pozwoli nam uzyskać wyższą kwotę nadpłaconego podatku.  Wiele krajów takie ulgi i świadczenia oferuje wszystkim pracownikom, bez względu na to czy są to rodzimi mieszkańcy, czy też imigranci z innego kraju. Dużo ulg przysługuje pracownikom, którzy pracują np. na terenie Niemiec, Norwegii czy Holandii. Tym bardziej istotne jest, aby zapoznać się z możliwymi do uzyskania ulgami jeszcze zanim rozpoczniemy pracę.
      Kiedy najlepiej starać się o zwrot podatku?
Okres w któym można złożyć dokumenty i rozliczyć się za pracę za granicą może być różny, w zależności od regulacji podatkowych jakie obowiązują w danym kraju. O zwrot podatku można ubiegać się od razu, bądź po pewnym czasie od zakończenia pracy za granicą. Na przykład "http://www.zwrotpodatkow.pl/zwrot_podatku_anglia.php5" zwrot podatku z Anglii można rozliczyć do 5 lat wstecz, a za pracę w Niemczech 4 lata.
      Czy rozliczać się samodzielnie, czy skorzystać z pomocy biura podatków zagranicznych?
Rozliczając się przez biuro podatków zagranicznych mamy 100% gwarancję na to, że dokumenty które składamy dotrą do odpowiedniego urzędu podatkowego w kraju, który chcemy rozliczyć,  a cała procedura odzyskania podatku będzie na wysokim poziomie. Profesjonalni pracownicy pomogą wypełnić wszystkie dokumenty, a w razie jakichkolwiek problemów, rozwiążą je bezpośrednio z urzędem podatkowym. Stąd nie zaleca się aby podatek zagraniczny odzyskiwać samemu, a skorzystać z pomocy odpowiedniego biura.
      Czy zwrot podatku wiąże się z jakimiś opłatami bądź prowizjami?
Korzystając z biura podatkowego należy liczyć się z opłatami. Prowizja jest różna w zleżności od rozliczanego kraju. W niektórych przypadkach opłata jest stała, a w innych procentowo obliczana od kwoty zwrotu. Z cennikami opłat można się za poznać na stronach internetowych biur rozliczających podatek z zagranicy, lub odwiedzając odpowiednią placówkę osobiście."http://www.zwrotpodatkow.pl/" Zwrot podatku z zagranicy należy się każdemu legalnie zatrudnionemu pracownikowi, który odprowadzał składki za granicą. Nie czekaj i już dziś sprawdź ile możesz odzyskać pieniędzy.
---
    Michał STECIAK "http://www.zwrotpodatkow.pl/"
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz