czwartek, 17 marca 2011

Nie ufaj biurom podróży ubezpiecz się sam

                                            Autorem artykułu jest Kaleira

         Polityka biur podróży polega na tym by zdobyć jak największą liczbę  klientów i zarobić na nich ile to tylko możliwe, dlatego też  organizowane są wycieczki po bardzo przystępnych cenach do krajów  pięknych ale biednych i nie do końca bezpiecznych.
"http://e-makler.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/ubezpieczenia-turystyczne-signal-iduna.jpg"
         Nawet, jeśli o niektórych krajach wiadomo, że nie dzieje się tam najlepiej lub też do nie dawna było źle, biura turystyczne zachwalają je tak przekonująco, że większość osób całkiem zapomina o możliwych zagrożeniach. Poza tym wśród turystów panuje przekonanie, że przecież nikt nie będzie ich narażał skoro płacą tyle pieniędzy no i oczywiście przecież do każdego biletu dołączone są ubezpieczenia podróżne, wiec, czego tu się bać. W ciągu ostatnich miesięcy w Egipcie oraz Libii wybuchły powstania wolnościowe, i jakkolwiek dla mieszkańców tych krajów jest to dobre niekoniecznie musi takie być dla przebywających tam turystów. Wiele krajów o wspaniałym potencjale turystycznym, ma wciąż nie ustabilizowany system społeczny, więc tak naprawdę nie wiadomo, kiedy i gdzie może nagle dojść do powstania, wojny czy innych działań określanych mianem terroryzmu. Sytuacja taka nie jest korzystna ani dla biur ani dla podróżnych, mimo potencjalnego niebezpieczeństwa można być pewnym, że wycieczki będą organizowane, dlatego też przed zakupem biletu warto sprawdzić, co dają "http://ubezpieczenia-web.pl/ubezpieczenia-turystyczne-podrozne.html" ubezpieczenia turystyczne dołączane do niego raz nabyć samodzielnie odpowiednie ubezpieczenia podróżne, które zakresem ochrony obejmować będą skutki działań wojennych i aktów terroryzmu. Większość polskich towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia podróżne nie zobowiązuje się do ochrony w przypadku zagrożeń wojennych i terrorystycznych w polisach standardowych ani nawet nie uwzględnia takiej możliwości w opcjach dodatkowych. Jednakże istnieją poważni ubezpieczyciele, których ubezpieczenia turystyczne, obejmują ochroną wszelkie typy ryzyk. Ubezpieczenia podróżne, które swoim zakresem ochrony obejmują tereny o wysokim stopniu zagrożenia, dostępne są jako opcje dodatkowe. Standardowe ubezpieczenia turystyczne nie dają takiej możliwości chyba, że do zdarzenia dojdzie w miejscu niespodziewanym a atak nie będzie miał podłoża politycznego. Nawet ubezpieczenia podróżne chroniące przed skutkami działań wojennych i terrorystycznych u różnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą bardzo różnić się pod względem warunków zawartych w OWU. Dlatego należy przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru zawsze zapoznać się z jak największą ilością ofert i ich OWU by mieć pewność właściwego wyboru. Nic i nikt nie zagwarantuje, że dana wycieczka będzie bezpieczna na sto procent, ale odpowiednio wybrane "http://ubezpieczenia-web.pl/" ubezpieczenia turystyczne mogą bardzo pomóc w sytuacji kryzysowej.

---
     http://ubezpieczenia-web.pl%3c/p%3E%3C/p
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

2 komentarze:

  1. Ja również często wyboeram taki pakiet ubezpieczenia który sama sobie wybiorę. W sumie wiele zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego https://kioskpolis.pl/towarzystwa-ubezpieczeniowe/ więc jakby nie było to ich oferta musi być bardzo atrakcyjna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście same ubezpieczenia turystyczne są bardzo ważne i ja ubezpieczam się za każdym razem. Zresztą jak wejdę na stronę http://swiatubezpieczen.net.pl/ to wtedy już wiem, że raczej bez problemu uda mi się znaleźć fajną ofertę na ubezpieczenie.

    OdpowiedzUsuń