piątek, 18 marca 2011

Blog MLM - 7 pomysłów na treść i 10 wskazówek na technikę pisania

                                      Autorem artykułu jest Łukasz   Radłowski

         Zaczynając jakikolwiek biznes w internecie na pewno natknąłeś się na tę  przeszkodę. Na pewno, bo sam miałem wielki dylemat co do wyboru tematu  swojego bloga:)
Pierwszym moim projektem miało być "http://www.twojbiznesmlm.pl/pisac-o-mlm-czy-nie-pisac-o-czym-i-jak-pisac-swojego-bloga-dzialajac-w-marketingu-sieciowym/blogowanie/" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/blogowanie.jpg" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/blogowanie.jpg"  zdrowie. Nawet stworzyłem taki blog i dodałem parę wpisów. W  jednej chwili zrezygnowałem i zacząłem pisać o czymś innym- o mlm i nie  żałuje zmiany decyzji :D czuję się w tym jak ryba w wodzie.
        ...ale przejdźmy do konkretów. Dlaczego  tak wybrałem, a czym Ty możesz się kierować przy wyborze tematu? aha i  jeszcze jedno: działanie i praca w marketingu sieciowym wcale nie  oznacza, że musisz pisać właśnie o tym. Możesz sobie wybrać dowolnie  inny temat, który Cię interesuje lub jest Twoim hobby. Nie martw się,  odpowiedni sposób połączysz sobie później swojego tematycznego bloga ze  swoim biznesem MLM.
          Jednakże istnieje według mnie kilka zasad, których musisz się trzymać, żeby Twój "http://www.twojbiznesmlm.pl/po-co-ja-w-ogole-prowadze-tego-bloga-korzysci-jakie-niesie-ze-soba-blogowanie-w-marketingu-sieciowym-i-e-biznesie/"  był chętnie czytany przez innych, którzy interesują się wybranym przez Ciebie tematem.
          Zasada  pierwsza to wybór tematu. Wiem, kłóci się to z tym co napisałem w  drugim akapicie, ale do czego zmierzam. Chciałbym, żebyś wybrał temat,  który znajduje się w grupie najczęściej szukanych informacji w sieci i  najchętniej czytanych artykułów. Tym sposobem będziesz miał dużo wejść  na stronę, co zaowocuje większą ilością osób, które wpiszą się na Twoją  listę e-mailową. Taki jest właśnie cel twojego bloga czy strony-  przyciągnąć i nakłonić do zapisania się na Twoją listę.
          A więc najczęściej szukamy informacji na temat:
          Zarabianie i biznes-  tysiące ludzi dziennie ludzi w sieci szuka porad i wskazówek jak  zarobić jakiś dodatkowy grosz, jak szybko się wzbogacić, szukają  pomysłów na zarobek, przechodzą ze strony do strony w poszukiwaniu  pomysłów na biznes. Wśród tej kategorii znajdują się blogi o :zarabianiu  na blogach, zarabianiu na programach partnerskich, e- biznesie,  zarabianiu na swoich e-bookach. Możesz wybrać swój temat. Ja już  wybrałem swój z tej kategorii :)
          Inwestowanie-  to drugi bardzo poczytny temat w internecie. jeśli masz jakąś wiedzę na  ten temat, to do dzieła. Ja nie za bardzo się na tym znam- jeszcze :),  więc jeśli stworzysz taki blog, to daj mi znać!"http://www.twojbiznesmlm.pl/pisac-o-mlm-czy-nie-pisac-o-czym-i-jak-pisac-swojego-bloga-dzialajac-w-marketingu-sieciowym/podrywanie/" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/podrywanie.jpg" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/podrywanie.jpg" Związki i podrywanie.  Tak, ten temat jest bardzo rozchwytywany w sieci, bo dotyczy on  praktycznie każdego człowieka. Możesz pisać o tym jak poderwać  dziewczynę lub chłopaka, jak prowadzić szczęśliwe życie małżeńskie, jak  wybrać sobie żonę lub męża, jak być idealnym partnerem. Widzisz, tematów  jest bez liku. wystarczy wybrać jeden z nich i jesteś w jeden z grup  najczęściej czytanych w sieci.
        Dzieci.  To też temat rzeka. Wiele matek i ojców szuka cennych wskazówek, które  pomogą im w wychowaniu swoich perełek. Prowadzenie sklepu internetowego z  artykułami dla dzieci to ponoć dobry biznes, a według teorii, że  rodzice zajmując się dzieckiem, nie ma czasu na chodzenie po sklepach,  tylko kupują częściej właśnie przez internet. I tu też możesz wymyślić  sobie wiele tematów, które dotyczą dzieciaków. Jeśli to Cię interesuje,  to śmiało pisz o tym.
        Odchudzanie i zdrowie.  Również temat dotyczy każdego,w każdej grupie wiekowej a w  szczególności zainteresowanie są panie. Jeśli znasz jakieś tajne sposoby  lub wskazówki ja zrzucić 10 kilo w tydzień, to na co czekasz pisz o  tym. Gwarantuję, że będziesz miał niezłą odwiedzalność).
        Rozwój osobisty-  Każdy dąży do perfekcji i chce stać się lepszy, mądrzejszy,  sprytniejszy, chce wiedzieć więcej, rozwijać swoje życie zawodowe i  duchowe. To też wielu szuka informacji na temat samodoskonalenia.

Wybrałeś już temat dla siebie? Tak, to dobrze. A teraz jak pisać na blogu, żeby przyciągał zainteresowanie:
       1.  Nie pisz krótkich tekstów, które nie przekazują żadnych wartości.  Oczywiście nie możesz też przesadzać z ich długością, żeby nie stały się  nudne. Mniej więcej wielkość tego wpisu.
Dwu-  i trzy-akapitowe wpisy nadają się na spinacze oraz na krótkie wpisy  informacyjne, ale na pewno nie na treść główną bloga. Tak krótkie notki  nie zawierały konkretnej treści i przekazu, pisane były tylko po to, by  coś napisać. Jak masz krótki temat spróbuj dodać jakieś dodatkowe  informacje, a jeśli temat za długi możesz użyć programu do planowania  myśli lub po prostu zrobić dwa trzy wpisy z jednego np. Pisać o MLM czy  nie pisać... cz.1, Pisać o MLM czy nie pisać...cz.2
       2. Nie pisz czegoś co nikomu jest nie potrzebne.
Staraj  się przekazywać przydatne informacje, które mogą pomóc innym w  rozwiązaniu jakiegoś problemu. Jak napiszesz, że wstałeś rano o 10, a za  oknem była słoneczna pogoda....nikogo to nie będzie interesowało!  Chyba, że ktoś nie wie jaka jest pogoda za oknem?
       3. Nie staraj pisać się komercyjnie, to znaczy tylko po to byś na wpisie zarobił i liczył na jakąś kaskę.Nie  wstawiaj we wpisach jakichś niepotrzebnych banerów, reklam lub linków,  które mają za zadanie wyciągnięcie pieniędzy od czytelnika. Tym sposobem  ignorujesz go i dajesz mu odczuć, że chcesz go wykorzystać, a nie  pomóc.
       4. Poświęcaj blogowaniu więcej niż jedną godzinę  dziennie.
I  jak już blogujesz, to bloguj naprawdę staraj się pisać, a nie zerkać co  chwilę w statystyki i monitorować ilu ludzi dziś przyciągnąłeś lub  podziwiać wygląd swojej strony. Jeśli już siądziesz przed monitorem to  pisz i myśl o tym co masz napisać.
       5. Korzystaj z serwisów społecznościowych.
Na takich serwisach przesiadują Twoi czytelnicy, staraj się dać im znać, że twój blog istnieje i włączać się do dyskusji.
       6. Dbaj o swoich czytelników.
Nie  ignoruj żadnego, odpisuj na wszystkie pytania i e-maile, odpowiadaj  na  na jakieś zaczepki z ich strony. bedą mieli wrażenie, że po drugiej  stronie monitora naprawdę ktoś siedzi- Ty.
       7. Nie pisz wpisów stylem ciągłym."http://www.twojbiznesmlm.pl/pisac-o-mlm-czy-nie-pisac-o-czym-i-jak-pisac-swojego-bloga-dzialajac-w-marketingu-sieciowym/blogowanie2/" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/blogowanie2.jpg" "http://www.twojbiznesmlm.pl/http://twojbiznesmlm.pl/public_html/wp-content/uploads/2010/12/2011/03/blogowanie2.jpg"
Zadbaj  o to, by twoje wpisy nie były nudne tzn. pisane ciągiem. Stosuj  akapity, wypunktowania, pogrubienia i podkreślenia. Stosuj odstępy- na  stronie muszą być jakieś przestrzenie. to sprawi, że Twój wpis będzie  "lekki"
       9. Nie zapominaj o promowaniu artykułu.
Nie  licz na to, że ktoś znajdzie Twój wpis prze google. szukaj serwisów, na  których możesz dodać swój wpis. Dawaj linki do artykułu na forach.  Nawet możesz umieszczać linki w komentarzach na blogach innych, by  rozwinąć bardziej temat, ale nie przesadzaj w tym- niektórzy blogerzy  nie lubią tego.
      10.Pozycjonuj swoje wpisy.
Zadbaj o techniczną stronę Twojego wpisu. dopasuj do nich odpowiednie słowa kluczowe i tagi. Ważnym elementem jest wewnętrzne "http://www.twojbiznesmlm.pl/pozycjonowanie-a-linkowanie/" linkowanie swojego  serwisu do innych wpisów. Będziesz lepiej widoczny w przeglądarkach.  Umieszczaj obrazki. Nie dość, że polepszą wygląd to też google  pozycjonuje grafikę. Możesz mieć czytelników uzyskanych przez kliknięcia  samych tylko obrazków w google :)
---
    "http://wulczas.cba.pl/index.php/informacje/" Łukasz Radłowski
"http://www.twojbiznesmlm.pl/
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz