sobota, 19 marca 2011

Dlaczego złoto srebo dadzą dobrze zarobić?

                                            Autorem artykułu jest klub cashflow

        Prywatni inwestorzy, kupili w ciągu ostatnich pięciu lat 3 razy tyle złota ile w ciągu lat 1975-1980 kiedy to złoto sięgało wtedy swoich szczytowych historycznych na tamte czasy poziomów.
        Rynek byka na złocie, z którym mamy obecnie do czynienia jest o wiele potężniejszy niż jakikolwiek do tej pory na złocie. Jednak nadal sporo ludzi jeszcze tego nie dostrzega.
        Ceny złota są blokowane na razie przed dużymi wzrostami przez rządy, bo wzrastająca cena złota jest dla świata sygnałem, że rządy spisują się kiepsko. Rządy i banki centralne dobrze znają historię i wiedzą, że jak cena złota rośnie zbyt szybko to spada siła nabywcza walut. Stają się one coraz mniej warte. Więc w interesie rządów i banków centralnych jest utrzymywanie cen złota na tak niskim poziomie jak to tylko możliwe.
         W 1999 r. złoto zaliczyło swój historyczny dołek w stosunku do Dow Jonsa. Potrzeba było wtedy 12 uncji złota żeby "kupić ten indeks". Żeby kupić "średniej klasy" mieszkanie potrzebne było 350 uncji, w 1980 r. potrzebne było do tego zaledwie 68 uncji.
         W 2006 r. cena złota spadło do historycznie niskiego poziomu w stosunku do miedzi, w 2007 w stosunku do pszenicy.
         Wniosek z tego jest taki, że złoto jest tanie teraz w porównaniu do innych klas aktywów z wyjątkiem dolara. I prawdopodobnie ciągle będzie tanie gdy "http://pomnazanie-pieniedzy.pl/sztabki-uncja.html" uncja będzie kosztowała 2000$ a nawet i 5000$.
         Jedynym sposobem na stwierdzenie czy złoto jest tanie jest sprawdzenie ile rzeczy może ci ono kupić. Gdy będzie można za nie kupić więcej rzeczy niż średnio w historii tylko wtedy będzie ono drogie.
         Z czasem jak dolar coraz bardziej będzie się osłabiał duzi inwestorzy będą coraz bardziej zwracać się w stronę złota. Gdy opinia publiczna się zorientuje ceny złota bedą już bardzo wysokie. Wszyscy zaczną się zwracać wtedy w stronę srebra. A jak się dowiedzą, że jest ono rzadsze od złota to doleje to tylko oliwy do ognia.
        Srebro jest w tej chwili o wiele lepszym pomysłem na zainwestowanie niż złoto.Praktycznie jedynym powodem dlaczego jest ono tak tanie jest to, że ludzie przez ostatnie kilkadziesiąt lat przyzwyczaili się, że jest ono tanie. Od 2006 r. zaczyna rosnąć zainteresowanie tym kruszcem przez inwestorów indywidualnych. Nie dość, że zapasy srebra mają się wyczerpać wcześniej niż zapasy złota to jeszcze jest na nie o wiele wiekszy popyt ze strony przemysłu niż na złoto.
         Do napisania artykułu wykorzystanao książkę Michaela Maloneya "Guide to investing in gold and silver"
---
    "http://pomnazanie-pieniedzy.pl/sztabki-uncja.html"
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz