poniedziałek, 14 marca 2011

Jak zarabiać w sieci?

                                     Autorem artykułu jest Tomasz Galicki

        Dzisiejszy wpis poświęcę zarabianiu w sieci. Nie będą to jednak metody polegające na czytaniu e-maili, przeglądaniu stron za pieniądze tudzież uczestniczeniu w wielopoziomowych programach partnerskich.
        Tego typu działania to tak zwany „pic na wodę”, który, w rzeczywistości,  nie pozwala na zarobienie czegokolwiek, nie wspominając o pieniądzach.
        Jeśli chce się profesjonalnie podejść do zarobków w internecie, jest kilka rozwiązań. Może to być na przykład prowadzenie blogu i zarabianie na reklamach, wydanie e-booka i zarabianie na prowizji, ale może to być również postawienie własnego sklepu internetowego. Jeśli już coś lokalnie sprzedajesz, będzie łatwiej, ponieważ wystarczy, że wprowadzisz te produkty do sklepu. Jeśli tak nie jest, zastanów się nad branżą, w której mógłbyś się pojawić bądź nad świadczeniem usług, w których jesteś dobry. Na pewno coś wybierzesz. Dodatkowo, możesz zastanowić się nad tak zwanym dropshippingiem, czyli systemem, w którym promujesz produkty danej hurtowni, ale to hurtownia zajmuje się wysyłką do klienta. W ten sposób możesz zarobić różnicę między ceną w Twoim sklepie, a ceną hurtową. Aby odpowiednio wybrać branżę, niezbędna będzie profesjonalna "http://www.microsoft.com/poland/msp/problem-4-1.aspx" analiza danych, która wykaże, które branże są mocno obsadzone, a na które wciąż jest zapotrzebowanie. Poznasz też konkurencję, a jednocześnie będziesz mógł poznać zasady ich działania.
         Jeśli już wybierzesz typy produktów, które będziesz sprzedawać, musisz zastanowić się nad wyborem skryptu sklepu. Masz do wyboru płatne i darmowe rozwiązania, to jakie wybierzesz zależą zarówno od zasobów Twojego portfela, jak i od funkcji, które oferują. Jeśli na początku nie chcesz inwestować dużych ilości pieniędzy, a Twoje wymagania dotyczące specyfikacji skryptu nie są duże, postaw na darmowe oprogramowanie. Do takich należy na przykład PrestaShop poleca na przez wielu. W tak zwanym międzyczasie powinieneś rozejrzeć się za hostingiem i domeną. Hosting musi obsługiwać bazy danych i najlepiej, gdy będzie płatny. Domena to niejako Twoja marka, więc wybierz z głową. Ma być jednocześnie krótka i łatwa do zapamiętania, a najlepiej, jeśli jednocześnie będzie zawierała słowa kluczowe prezentujące Twoje produkty.
         Gdy już zorganizujesz hosting, domenę i skrypt, nie pozostaje nic innego, jak tylko go zainstalować. Po tym kroku, musisz uważnie stworzyć kategorie produktów, dodać opisy i zadbać o unikalną treść, którą wyszukiwarki tak bardzo lubią.
         Gdy sklep będzie już postawiony i zacznie prosperować, zainteresuj się pozycjonowaniem, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda promocji w internecie, która może Ci sprowadzić na stronę potencjalnych klientów.
         W ten sposób możesz zarabiać przez internet prawdziwe pieniądze.
---
    T.G.
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz