piątek, 18 marca 2011

Serwisy mapowe Google - wykorzystanie do promocji terenów inwestycyjnych

                                                  Autorem artykułu jest HieronimB

        Serwisy mapowe Google to potężne narzędzie do promowania nieruchomości, których lokalizacja i sąsiedztwo są kluczową wartością dla potencjalnego nabywcy.
        Na pojęcie serwisy mapowe Google składają się:
   1) portal mapowy Google Maps dostępny pod adresem "http://maps.google.com/" "http://maps.google.pl/
   2) wymagający instalacji program mapowy Google Earth, który wzbogaca dane mapowe dostępne w Google Maps o szereg wbudowanych warstw tematycznych (np. geotagowane zdjęcia z serwisów Panoramio i Picasa), trójwymiarową rzeźbę terenu oraz możliwość dodawania/oglądania budynków 3D, a także płynną nawigację kamerą w trzech wymiarach, dzięki której przeglądanie danych trójwymiarowych jest możliwe.
        Obydwa serwisy, poza instalacją samego programu Google Earth i standardową wtyczką umożliwiającą przeglądanie treści flash w przeglądarce, nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji. Wymagania sprzętowe i sieciowe do płynnego korzystania z obydwu również nie są wygórowane.
        Serwisy mapowe Google są najpopularniejszą platformą mapową w Polsce – w maju 2010 używało ich 6 mln 140 tys. osób, co stanowi 35% ogółu polskich internautów (dane z Megapanelu PBI/Gemius, cyt. za Internet Standard). Ze względu na międzynarodowy charakter tych serwisów ich popularność na całym świecie jest wielokrotnie większa.
        Serwisy mapowe Google to nie tylko mapy. Google Maps prezentuje również lokalizację obiektów użyteczności publicznej i firm. Na Google Earth dodatkowo przeglądać wspomniane wcześniej zdjęcia (systematycznie uzupełniane przez użytkowników serwisów Panoramio i Picasa), filmy z serwisu YouTube oraz szereg innych warstw tematycznych non-stop dodawanych i aktualizowanych przez wielomilionową rzeszę użytkowników tych serwisów.
        Ze względu na wspomniany wyżej zasięg, coraz dokładniejsze zdjęcia satelitarne i lotnicze Polski oraz bogactwo innych zorientowanych geograficznie treści serwisy mapowe Google świetnie nadają się do wizualizacji i promocji nieruchomości, których lokalizacja i sąsiedztwo ma niezwykle istotne znaczenie dla kupującego - takicj jak: "http://www.investarea.pl/" tereny inwestycyjne, nieruchomości komercyjne lub zwykłe "http://www.investarea.pl/116,dzialka_budowlana_sosnowiec__ul._zaruskiego.html" działki budowlane przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Stworzenie wyrysów poszczególnych terenów w plikach kml umożliwia ich późniejsze:
   1) publikowanie na stronie www w formie pliku kml do pobrania; pobierając taki plik potencjalny kupujący może obejrzeć dokładny wyrys danego terenu w Google Earth, który to program umożliwia mu nie tylko zlokalizowanie terenu, zobaczenie co się na nim znajduje (dzięki podkładowi w postaci ortofotomap), ale również dokładne jego pomierzenie (za pomocą narzędzi metrycznych Google), sprawdzenie odległości i opcji dojazdu z/do interesujących go miejsc, a nawet zobaczenie trójwymiarowych budynków znajdujących się w sąsiedztwie (w tej chwili trówymiarowe modele budynków można zobaczyć głównie w centrach dużych miast)
   2) po umieszczeniu pliku kml na stronie internetowej istnieje możliwość opublikowania go jako mapy tematycznej w ogólnoświatowej Galerii Earth (Earth Gallery), która agreguje mapy tematyczne z całego świata stworzone przy użyciu Map Google; w Galerii Earth ze względu na jej ogólnoświatowy charakter dostępne są głównie mapy tematyczne opisane w języku angielskim, dzięki czemu ich potencjalnymi odbiorcami mogą stać się użytkownicy Google Earth z całego świata
   3) mając wyrys swojej działki do sprzedaży możemy go również opublikować na swojej stronie www za pomocą tzw. iFrame - okna mapowego, które zasysa dane mapowe bezpośrednio z serwisu Google Maps; wielkość takiego okna można dostosować wg swoich potrzeb
---
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz