poniedziałek, 14 marca 2011

Pożyczka od rodziny czy z banku?

                                                     Autorem artykułu jest kubarefer

        Nikt nie chciałby spłacać kredytu gotówkowego, którego oprocentowanie jest strasznie wysokie. Dlatego często zwracamy się do naszej rodziny lub przyjaciół o pomoc. Czy to jednak zdrowy układ?
        Pożyczanie pieniędzy jest już chyba tak popularne, że często nie myślimy nawet o możliwości pożyczania pieniędzy od znajomych lub rodziny. Po prostu udajemy się do banku w którym may swoje konto i prosimy o udzielenie "http://najtanszy-kredyt-gotowkowy.pl/szybki-kredyt-gotowkowy" szybkiego kredytu, który spłacamy kilka miesięcy i zapominamy, ze kiedykolwiek go mieliśmy. Pomijamy jednak możliwość, która pozwoliłaby nam na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Tą możliwością jest pożyczka od znajomych.
        Zalety pożyczania od rodziny.
        Ogromną zaletą pożyczek wśród rodziny i znajomych jest oczywiście brak oprocentowania. O ile nie mamy bardzo zachłannej rodziny, nasz kredyt gotówkowy udzielony w domu będzie najczęściej zupełnie darmowy. Po prostu zobowiążemy się do spłaty kredytu w określonym czasie i będziemy co tydzień lub co miesiąc oddawali po kilkadziesiąt złotych naszemu pożyczkodawcy.
        Ogromną zaletą pożyczania w domu jest tez fakt, że w wypadku niemożności spłaty w danym terminie unikniemy opłat za nieterminową spłatę i nie zostanie nam doliczona kara (chyba, że nasz członek rodziny jest bardzo uparty).
        Wad jest więcej.
        Wad pożyczania w rodzinie jest chyba jednak więcej, niż zalet. Kredyt gotówkowy w banku to zobowiązanie na rzecz instytucji, czyli zupełnie obcych ludzi. Nikt zatem nie obrazi się na nas za nieterminową spłatę. Nikt też nie wyrzuci nas z domu, ani nie znienawidzi. Bank poprostu naliczy nam karę za nieterminową spłatę kredytu gotówkowego a my będziemy musieli w jakimś dogodnym terminie ją spłacić.
        Wadą pożyczania w domu jest też fakt, że po krótkim czasie cała rodzina dowie się, że mamy kłopoty finansowe. Nie będzie końca rozmowom na nasz temat i uszczypliwych komentarzy dotyczących naszej nieudolności. Musimy zatem dobrze zastanowić się, czy pożyczanie pieniędzy w domu jest warte zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych na odsetkach kredytu? Może się bowiem okazać, że wrogowie w rodzinie nie są warci zaoszczędzenia niewielkiej ilości gotowki, jaką oddalibyśmy bankowi w postaci odsetek od kredytu.
---
    "http://www.najtanszy-kredyt-gotowkowy.pl/"
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz