piątek, 11 marca 2011

Złoto dla zuchwałych. Jak inwestować w złoto i srebro?

                                           Autorem artykułu jest Rafal Szybiak

        Sztaby, monety, certyfikaty, kontrakty terminowe – zalety i wady tych metod znane są każdemu z nas.  Od pewnego czasu na rynku funkcjonują serwisy internetowe umożliwiające kupno i sprzedaż fizycznego złota lub srebra z minimalną prowizją. Jak funkcjonują internetowe platformy handlu złotem i srebrem?
        Internetowe platformy umożliwiają handel metalami szlachetnymi przechowywanymi w profesjonalnych, akredytowanych przez kompetentne instytucje skarbcach w wybranych cześciach świata (np. Londyn, Nowy Jork, Zurych, Hongkong). Użytkownicy internetowej platformy handlu mogą między sobą kupować i sprzedawać złoto lub srebro, które w tym przypadku nie zmienia swojej lokalizacji, lecz właścicieli (Bullionvault.com) lub kupować metale szlachetne z możliwością późniejszej odsprzedaży (Goldmoney.com, E-dinar.com). Fakt przechowywania złota i srebra inwestycyjnego w jednej lokalizacji jest gwarancją jego niezmienionej, certyfikowanej jakości i obniża znacznie koszty transakcyjne. Dzięki temu metale szlachetne dostępne poprzez internetowe platformy handlu dostępne są po niezwykle atrakcyjnych cenach.
        Zarządzający internetowymi platformami handlu wprowadzili wiele udogodnień ułatwiających życie użytkownikom. Handel odbywa się w oparciu o czytelną tablicę ofert kupna i sprzedaży metali szlachetnych będących własnością firmy administrujacej serwisem, jak i użytkowników (Bullionvault.com). Handel odbywa się w wielu walutach (wymiana w oparciu o stale aktualizowane przeliczniki wymiany walut). Użytkownik może również wybrać swój preferencyjny skarbiec. Istnieje możliwość odbioru zakupionego złota lub srebra ze skarbca za dodatkową opłatą.
        Koszty handlu metalami szlachetnymi w oparciu o internetowe platformy jest relatywnie niewielki. Każdy zakup lub sprzedaż jest obciążony prowizją. Wprowadzone zostały opłaty za przechowanie i ubezpieczenie kruszcu w profesjonalnym skarbcu, jak również opłaty za ewentualny odbiór. W przypadku wycofania zakupionego srebra należy liczyć się z odprowadzeniem podatku VAT (srebro inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT na czas jego przechowywania w skarbcu). W poniższej tabeli znajduje się zestawienie podstawowych prowizji i kosztów przechowywania  przykładowych trzech serwisów internetowych umożliwiających handel metalami szlachetnymi przez internet.
"http://www.flickr.com/photos/59716384@N03/5509042872/
Tabela
        Powyższe zestawienie jednoznacznie wskazuje na bezsprzeczną przewagę Bullionvault.com nad konkurentami. Polski użytkownik doceni również polskojęzyczną wersję strony internetowej. Aby rozpocząć inwestycję za pośrednictwem Bullionvault.com należy dysponować kwotą nie mniejszą, niż 5000 dolarów amerykańskich w przypadku złota lub 10000 dolarów amerykańskich w przypadku srebra (roczny koszt przechowania poniżej 1%).
---
    Rafał Szybiak http://www.brandmind.pl/ http://www.idiamenty.pl/
 http://www.xandia.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz