piątek, 11 marca 2011

Dlaczego analiza fundamentalna jest lepsza od technicznej?

                                                 Autorem artykułu jest Filon

        Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego analiza fundamentalna jest znacznie rzadziej wykorzystywaną techniką analizy spółek giełdowych, niż analiza techniczna? Odpowiedź jest bardzo prosta...
        Analizę techniczną można przeprowadzić przy użyciu mniejszej ilości danych. Musimy tylko posiadać historyczne notowania cen akcji wybranej firmy. "http://www.fundamentalna.net/" Analiza fundamentalna natomiast, dodatkowo stwarza konieczność posiadania co najmniej kilkunastu raportów finansowych analizowanej spółki.
        Pomimo iż sprawozdania finansowe dostępne są dla każdego, to ogrom pracy jaki jest wymagany do przeanalizowania danych, skutecznie odstrasza niemal każdego inwestora. A niepotrzebnie, gdyż zalety jakie oferuje "http://www.fundamentalna.net/" analiza finansowa w całości rekompensują poświęcony czas. Zaprzęgając do pracy analizę fundamentalną otrzymujemy zyski, których inny rodzaj analizy nigdy nie byłaby w stanie nam zagwarantować. Zastanów się tylko ile kojarzysz osobistości, które dorobiły się dzięki analizie fundamentalnej? Wierzę, że nie są Ci obce nazwiska takie jak Warren Buffet czy Donald Trump lub też Polacy jak np. Roman Karkosik lub Leszek Czarnecki.
        Wszyscy ci panowie stosują analizę fundamentalną. Wybierają odpowiednią spółkę, która ma szansę rozwijać się w przyszłości, kupują jej akcje, a na koniec po prostu nie sprzedają przez długi czas. Kolejne pytanie brzmi: Ilu znasz stale zarabiających analityków technicznych? Żadnego. W prawdzie było paru, którzy wybili się na pewien okres, ale pod koniec kariery ZAWSZE bankrutowali, ponieważ aby gromadzić pieniądze byli zmuszeni bardzo ryzykować, co zawsze kiedyś się zemści. Oczywiście jeszcze parę lat temu można było używać usprawiedliwień dla niestosowania analizy fundamentalnej, sugerując że nie ma się czasu i wymaganego poziomu umiejętności, gdyż wyznaczenie wszystkich wskaźników we własnym zakresie z pewnością nie było takie proste, a do tego wymagało mnóstwo czasu.
        Ale w dzisiejszych czasach, gdy istnieją setki serwisów typu Fundamentalna.net, które liczą wszystkie potrzebne dane bez naszego udziału, generując dla nas - inwestorów już przygotowane wykresy, znika usprawiedliwienie dla ignorowania analizy fundamentalnej. Dlatego nawet jeśli teraz stosujesz wyłącznie typowo techniczne sposoby analizy, być może warto rozważyć czy nie przyłączyć także fundamentalnych.
---
    Zobacz blog inwestora, który na przykładzie własnych pieniędzy pokazuje "http://10-procent-rocznie.blogspot.com/"
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz