czwartek, 17 marca 2011

Co jest ważne przy wyborze firmy MLM?

                                          Autorem artykułu jest Ewa Celka

        Chcesz rozpocząć współpracę z firmą mlm i chcesz być swoim szefem ale jeszcze się zastanawiasz jaką firmę wybrać? Ten artykuł pomoże Ci dokonać wyboru.
        Moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na następujące punkty:
        Jak długo firma działa na rynku – nie chodzi tutaj o to, że musi działać nie wiadomo jak długo, ale przede wszystkim o to, czy jest wiarygodna. A co może świadczyć o braku wiarygodności? Między innymi:
        - brak stałej siedziby, nie ma stałego konkretnego adresu, stałego numeru telefonu,
        - nie ma konkretnego produktu, mam tutaj na myśli produkt w postaci “fizycznej”,
        - brak informacji na temat innych przedstawicieli fimy.
        Natomiast jeśli firma działa od niedawna i posiada wszystkie cechy firmy wiarygodnej, to tym lepiej dla Ciebie. Jest ona w fazie rozwoju sieci i masz duże szanse na powodzenie. Takie szanse oczywiście są zawsze i także w firmie z większym stażem, ale pomyśl tylko,w której masz większe pole działania i możliwości budowy struktury.
        Produkt – przede wszystkim to Ty musisz go używać i być z tego produktu zadowolony. Inaczej nie będziesz przekonujący i nie będziesz w stanie polecać go innym. Ważna jest cena tego produktu, jego zastosowanie, jego przydatność dla potencjalnego klienta. Jak dla mnie ważne jest, żeby były to produkty zużywalne i niezbędne na codzień zwykłym ludziom – wtedy jest większa szansa na powodzenie, ponieważ zadowolony klient, jak je zużyje, będzie po nie wracał. W tym przypadku Twoja sieć będzie się stabilnie rozwijać, gdyż pewna część klientów Twojej sieci będzie już stanowić jej fundament. A Ty będziesz rozwijać ją dalej. A teraz wyobraź sobie sytuację, że sprzedajesz jakiś sprzęt, jakiś artykuł do domu, ale taki, który się nie zużywa dajmy na to przeciągu kilku lat – jak myślisz, co jest łatwiejsze, stabilniejsze i skuteczniejsze – ciągłe poszukiwanie nowych ludzi, którzy jeszcze tego produktu nie mają czy współpraca ze stałymi i poszerzanie o nowych.
        Plan marketingowy czyli inaczej mówiąc system wynagradzania – powinien jasno i przejrzyście pokazywać jakie masz możliwości zarabiania. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy firma oferuje jeszcze jakieś inne formy wynagradzania za osiągnięcia, takie jak wyróżnienia, bonusy, nagrody czy wycieczki.
        Szkolenia – bardzo ważne jest, czy dana firma zapewnia możliwość uczestniczenia w szkoleniach i seminariach oraz jaki jest ich koszt. Bez szkoleń Twoja droga do sukcesu będzie o wiele, wiele dłuższa. Podczas takich wydarzeń masz również okazję na wymianę doświadczeń z innymi osobami i przez to też się uczysz.
        Warunki przystąpienia – czy trzeba wykupić starter z produktami, jakie jest wpisowe, jaka jest wymagana wartość comiesięcznych zakupów aby spełnić kwalifikację – jednym słowem ile trzeba zainwestować pieniędzy na początek.
        Myślę, że warto wziąć pod uwagę te kryteria w pierwszej kolejności jeśli chesz na poważnie zająć się pracą w mlm. Świadomy wybór znacznie Ci ją ułatwi.

Życzę powodzenia!
---
                          Ewa Celka
"http://www.ewacelka.blox.pl/" http://www.ewacelka.blox.pl/
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3C/a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz